Çorlu Uçak Seferleri

Tekirdağ’ın en büyük ilçesidir Çorlu. Elverişli doğal yapısı, sanayisi, güçlük ulaşım bağlantıları ve iş olanakları ile Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisidir. İç kesimlerde yer aldığı için en düşük yağış oranına sahip olan ilçede mevsimler yumuşak bir şekilde geçer. Çorlu’nun coğrafi yapısı nedeniyle özellikle sanayi bu ilçeye akın etmiştir. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü niteliğinde olan ilçeye son on yılda çok fazla göç gerçekleşmiştir. Sanayileşmenin bir getirisi olan iş olanakları açısından artık Çorlu İstanbul’un minyatürü şekline gelmiştir.

Çorlu havaalanı uluslar arası iniş ve kalkış ehliyeti olan nadir havaalanlarından biridir. Kargo trafiği bu havaalanına verilmiştir. Atatürk havalimanının yoğunluğunu azaltmak amacıyla bazı seferlerin Çorlu Havalimanına kaydırılması düşünülmektedir.

Türk Havayolları ile Anadolu Jet firmasının Çorlu- Tekirdağ’dan Gaziantep, Hatay, İzmir, Malatya, Trabzon ve Ankara  şehirlerine seferleri bulunmaktadır. Bu seferle Ankara aktarmalı olarak gerçekleşmektedir.

Çorlu’dan İzmir’e her gün saat 20:30’da Ankara aktarmalı iki adet sefer mevcuttur. Çorlu’dan Ankara’ya direkt uçuş seferleri de her gün 20:30’da gerçekleşmektedir. Gaziantep, Hatay, Malatya ve Trabzon’a da her gün 20:30’da Ankara aktarmalı seferler mevcut.

Bu yazı uçak seferi kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çorlu Uçak Seferleri için 2 cevap

  1. yaşar akgül der ki:

    merhabalar acaba çorludan aktarmalı hatay a uçus seferleri varmıdır ? yada bu konuda bana yardımcı olabiceğiniz bir bilgi verebilirmisiniz?

  2. birol bartın der ki:

    Merhaba çorludan -Zafer havalanına sefer düşünülüyormu……