İstanbul Kahramanmaraş

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ismini ilk kurucusu Hitit devrinde yaşayan meşhur kumundan Maraj’dan almıştır. Zaman içerisinde Romalılar döneminde Mer’aş olarak değişmiş, titreyen yer anlamına gelen bu isim sıkça gerçekleşen yer sarsıntılarından gelmiştir. Türklerin işgalinden sonra Maraş olarak değişen isim, 1973 yılındaki kanunla kahramanlık mertebesi alarak Kahramanmaraş olarak günümüze gelmiştir.

Kahramanmaraş dondurması, üzümü, pirinci, biberi ve pancarı ile meşhurdur. Akdeniz bitki örtüsüne sahip olan şehirde tarım ve hayvancılığın yanı sıra sanayileşmede mevcuttur.

Her gün yurdumuzun çeşitli yerlerinden Kahramanmaraş’a yüzlerce insan gelip gitmektedir. Gerek ticaret, gerek ziyaret için olsun bu sirkülasyon karayolları ve havayollarıyla sağlanmaktadır. İstanbul’dan Kahramanmaraş’a karayolları üzerinden gelmek isterseniz 1.046 km. yol yapmanız ve 10 saat 27 dakika araç kullanmanız gerekmektedir. Fakat çağımızda ulaşım için harcanan süre, emek ve maddiyat çok önemli bir konudur. Günümüzde insanlar bir yerden bir yere mümkün olan en kısa sürede, en güvenli, en konforlu ve en ekonomik şekilde ulaşmayı tercih etmektedir. Dolayısıyla seçenekler oldukça azalmaktadır. Havayolları şirketleri her geçen gün yaptıkları kampanyalarla, hem daha çok noktaya, hem daha yüksek hizmet kalitesinde, hem de daha uygun ekonomik koşullarla hizmet vermek için adeta yarışıyorlar. Bu yarışta en kazançlı çıkanlar ise tabii ki yolculardır.

Bu yazı thy, uçak bileti kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İstanbul Kahramanmaraş için 1 cevap

  1. huseyin sinekli der ki:

    İstanbul k.maras ucak seferler